Włóczka: Jawoll Twin Lang Yarns kol.509 (niecałe 4 moteczki) oraz Lace Lang Yarns kol.63 (2,5 moteczka)
Druty: 3.75

O mały włos moja kamizelka, która pierwotnie miała być sweterkiem nie powstałaby z połączenia tych dwóch włóczek. Wydawało mi się, że kompletnie nie będzie widać wzoru, że wszystko to jakieś takie nijakie i niewyględne. Tuż przed wyjęciem drutów z oczek z zamiarem sprucia tego co powstało, wpadłam na pomysł, że może wcześniej zmoczę ten fragment i zobaczę, jak będzie po wyschnięciu. Ku mojej radości okazało się, że nie dość, że widać wszystko co ma być widoczne to jeszcze dzianinka stała się cudownie mięciutka i puszysta. Nie wiem jak Wam, ale mnie się bardzo podoba. Podaję link do wzoru, jeśli ktoś nabrał ochoty na wydzierganie sobie takiego cudaka.

Jeśli chodzi o włóczki to Lace nie muszę zachwalać, bo każdy kto kupił choć jeden moteczek to pokochał go miłością pierwszą tak jak ja. Jawoll Twin jednak wydaje się nieco szorstki w trakcie przerabiania, ale pranie czyni z nim cuda. Staje się przyjemny i nie drapie. Polecam.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Moni42
2 years ago
Bardzo serdecznie Wam dziękuję Kobitki;-))
Like Like
0
gilowska
2 years ago
Śliczna. Patrzę i myślę o wrzosowisku.
Like Like
0
Bozena18
2 years ago
Właśnie przymierzam się do zrobienia kamizelki i szukam inspiracji. Bardzo fana ta kamizelka i pod względem wzoru i kolorystycznie.
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
2 years ago
Ale fajny, nieco nostalgiczny, okryjgrzbiet. Zainspirowałaś mnie, aby wrócić do wzorów strukturalnych z samych prawych i lewych oczek- bez warkoczy, ażurów, anglika, francuzika, techniki norweskiej. Twoja praca to sam ślicz...
Like Like
0
Moni42
2 years ago
Dziękuję Dziewczynki :-))
Alu dłubnij sobie taką koniecznie;-))
Like Like
0
migdal
2 years ago
Moniko - dobrze, że się nie poddałaś wielkiej ochocie prucia, bo kamizelka jest zdecydowanie "WYGLĘDNA"! - świetnie to połączenie nitek i wzoru wyszło, i aż mnie kusi dłubnąć sobie coś takiego na grzbiecik ;)
Like Like
0
Anowi
2 years ago
Świetna kamizelka.
Like Like