Te skarpetki są wyjątkowe...

Zaczynałam je kilka razy. Nie podobały mi się i prułam. I nawet były przez jakiś czas tzw "trupkiem z szafy" . Nawet myślałam, żeby tą włóczkę zmiksować z innymi i zrobić chustę, ale…ja jestem jednak cierpliwa.

Myślę sobie…no niemożliwe, żeby pokonały mnie dwa moteczki. Przewinęłam motki, bo po kilkukrotnym pruciu nitka była odrobinę wymęczona i zaczęłam od ściągacza nabierając 60 oczek. Przy wyrabianiu pięty okazało się, że w najszerszym miejscu mam za mało oczek. Sprułam i nabrałam metodą włoską 64 oczka. Piętę zrobiłam bumerang z klinem stosując rzędy skrócone i zamiast 2 zrobiłam 3 rządki pośrodku. Palce zamknęłam sposobem "gwiazdeczka". I po kilkukrotnych pomyłkach i podpruwaniach skończyłam moje skarpetki. Ale byłam tak zmęczona tym pruciem, że nawet ich nie prałam i nie nosiłam. Wyprałam je niedawno w Eucalanie przy okazji zakończenia innych skarpetek. Włóczka mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie. Skarpetki stały się bardzo mięciutkie i milusie, takie z włoskiem, puszyste. Mam nadzieję, że widać to na zdjęciach.

Jawoll Twin LANG YARNS kolor 515
Waga 62 gramy
Druty 1, 75 mm na ściągacze i 2,5 mm całość.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
MADZIA 74
1 year ago
Dziękuję za miłe słowa. Targowe różowe tygryski. 🙂
Like Like
0
mama72
1 year ago
Śliczne, takie różowe tygryski. Widać po zdjęciach wielką dumę i masz prawo :)
Like Like
0
migdal
1 year ago
Są PIĘKNE! - nie, nie byłoby możliwe, żeby Cię takie piękne dwa motki pokonały - absolutnie! - Twoja cierpliwość została wynagrodzona - świetnie dopracowane i w cudownych kolorach ;)
Like Like
0
Mariolcia
1 year ago
Madziu śliczne skarpetki, na zdjęciach widać jak pięknie się oczka wyrównały po praniu, skarpetki "targowe" można rzec. Ciepłe stópki w Kolonii się przydały.
Like Like
0
lenka123
1 year ago
Podziwiam każde Twoje skarpetki :)
Like Like
0
stasia108
1 year ago
no no no, ekstraklasa skarpetunie
Like Like