Mariolcia nie lubi dziergać podwójną nitką- no chyba że z moherkiem -a ja tak. A jeszcze połączyłam cudowną włóczkę Zitrona Silbermond z włóczką typu Bureta.No to nazwałam sweterek na przekór Mariolci chociaż najczęściej się z nią zgadzam.

Poznanie włóczek Zitrona spowodowało zachwyt, miłość i duże zakupy .Silbermond jest cudownie miła, ciepła, ale jednocześnie dość delikatna. A że ja swoje sweterki uwielbiam nosić na codzień a nie tylko od święta wiec lubią mi się „kulkować”. Ja akurat nie lubię i dlatego postanowiłam ochronić delikatne włókno druga nitka. W tym wypadku jestem bardzo zachwycona z połączenia, które dało nowy kolor i strukturę dzianiny wyjątkowo miłą dla skóry, lejącą, ale i cieplutką. 
Limonkowe akcenty to jeden z pierwszych zakupów w e-dziewiarce, czyli Malabrigo lace - równie miękkie jak i delikatne. Filcuje się już podczas dziergania, ale je uwielbiam wiec teraz przeżywa 2albo i 3 młodość - też połączone z włóczką z własnych zapasów identyczną z Buretą.

Dziergało się świetnie i szybko na drutach 5 mm, ściągacze na4 mm.

Sweterek noszony bardzo często. Trochę bałam się,.że będzie przykrótki (był testem wiec bez modyfikacji musiało być) ale jest ok - sprawdza się i do spodni, i do sukienek.

Zużyłam tylko 2 motki Silbermonda (4 motki włóczki Herbstwind).

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
IBAG
2 years ago
Gratuluję bardzo efektownego połączenia kolorystycznego włóczek i ich przerobienia w sweterku!!!
Like Like
0
lamarina
2 years ago
Bardzo Wam dziękuje .
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
2 years ago
Twoje połączenia nitek jak zwykle trafione w punkt! Bardzo efektowny sweterek, świetna kolorystyka i rękawy- z pazurem...
Like Like
0
Ilo
2 years ago
Ależ świetny sweterek !
Piękne połączenie kolorów, a rękawy po prostu mnie urzekły :-)
Podziwiam i gratuluję pomysłu :-)
Like Like
0
Bajaderka
2 years ago
Lamarino, podobają mi się bardzo Twoje sweterki,potrafisz prostym wzorem i łączeniem różnych kolorów nitek wyczarować tak wdzięczny i przyciągający oczy projekt, że tylko pozazdrościć takich umiejętności. Cóż za kreatywność!!!
Like Like