Love Wool Addicts - Lang Yarns

Mam do zaprezentowania najzwyklejszą czapkę z niezwykłej mieszanki włóczek.

Projekt powstał z dwóch motków włóczki WoolAddicts love (kolor nr 011) i połowy motka Cashmere Dreams (kolor nr 50) od firmy Lang Yarns.

Dzianina przerabiana była na drutach 3.25 metodą magic loop, nabranych zostało 128 oczek tzw. „włoskim nabieranie” i pasuje na obwód głowy ok. 56-58cm. 

mt_gallery:

Sweter dla męża (186 cm wzrostu) wykonany z włóczki Love Wooladdict Lang (szkoda, że już jej nie będzie). Zużyłam 6 motków granatowego, 8,5 motka szarego i kawałeczka żółtego.

Dziergałam drutami nr 4,0 wg wzoru płatnego z Raverly "Jaiden" Isabel Kraemer.

Sweter wyszedł leciutki, ciepły i bardzo miły.

mt_gallery:

Włóczka Love - Wool Addicts nr 074 (Lang Yarns) gościła już na moich drutach ;)

Poprzedni, rozpinany sweterek robiłam na drutach nr 4 i 4,5, tym razem postanowiłam wydziergać wersję „przezgłowną” i wrzuciłam nitkę na druty nr 5 – wyszła bardzo miła, lekka i przyjemna dzianina – absolutnie niegryząca ;) – dla mnie to taka przyjemniejsza dla skóry wersja Noveny.

Zużyłam niecałe 9 motków – czyli jakieś 220 g. Potrzebne szydełko nr 3.

Kombinacja własna.

mt_gallery:

Mały kardigan z włóczki Love-wool addicts w kolorze ecru + chabrowa Angora firmy Campolmi. Kardigan dziergałam na drutach 3,25, zużyłam prawie 6 moteczków Love-wool addicts, a ilość Angory trudna do określenia .

mt_gallery:

Sweterek z lekko przedłużanym tyłem i skośnym „figlem”, powstałym dzięki rzędom skracanym,  wydziergałam z 10 motków włóczki Love – Wool Addicts (074) Lang Yarns na drutach – początkowe rzędy, do skończenia pierwszego motka ;) – na drutach nr 4, kolejne na 4,5. Użyte szydełka to nr 3 i 3,5.

Bardzo chciałam pokazać kolor (ponieważ długo takiego szukałam), robiliśmy go w różnym oświetleniu, ale „wymykał” się aparatowi… – sama włóczka niezwykle przyjemna tak w dzierganiu, jak w noszeniu – strukturą przypomina Novenę, ale zdecydowanie nie posiada cech „podgryzania” ;)

Kombinacja własna

mt_gallery: