Wolkenspiel - Atelier Zitron

... wobec tego udałam się w te pędy do sklepu i kupiłam ekskluzywną (jak dla mnie) Wolkenspiel Zitrona. Jest grubsza od Fabela więc robota drugiego szala poszła nieco szybciej. Obie wersje uważam za udane, ale dałam wybór zamawiającej. Proszę zgadnąć, który został wybrany? Szal z włóczki Fabel prezentowany jest na siwej modelce, Wolkenspiel na brunetce.

Zużycie materiału:
szal 2: jeden motek 2200 Abendrot  i dwa 2232 Grau Wash Out włóczki Wolkenspiel Zitron

mt_gallery:

Przygotowałam sobie całe pudło włóczek w odcieniach błękitów i granatów, po czym zapytałam: jaki byś chiał sweter synku? (mając na myśli oczywiście fason). - „Czerwony, taki energetyczny” (!) Dokupiłam cudną włóczkę w kolorze najczerwieńszym z czerwonych czyli Wolkenspiel kolor Abendrot z Atelier Zitron. Obejrzałam na Ravelry prace z tego surowca wykonane przez inne dziewiarki i stwierdziłam, że ta piękna wibrująca czerwień to jednak wypala oczy gdy jest w masie swetrowej czyli dużej… i że piękność jej podkreśli coś spokojnego, czyli granaty i błękity. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Synek jest bardzo zadowolony, ciągle sweterek nosi bo jest cienki i ciepły. No i czerwony też. Włóczka wydawała mi się bardzo delikatna ale, jak na razie, intensywne męskie użytkowanie znosi bez szwanku.

Wolkenspiel Atelier Zitron / Abendrot (czerwona)

Nord Drops (granatowa)

Merino Superwash Campolmi (niebieska)

mt_gallery:

Testowa chusta wykonana dla Hinterm Stein, która powstała z włóczki Wolkenspiel Atelier Zitron  na drutach KP nr 6.0

Zużyłam całe trzy motki do ostatniej niteczki :-) 

Chustę wydziergałam podwójną nitką.

Jest dość duża, więc mogę się nią swobodnie owinąć, do tego przyjemnie grzeje, a włóczusia milutka jak to u Pana Zitrona :-)

mt_gallery: