Misina - Lana Gatto

Wzór z gazety, poszło 8 motków, druty nr 5 i 4,5.

mt_gallery:

Getry z włóczki Misina Lana Gatto kolor nr 8000. Druty nr 3,5 i 4,5.

Po ściągaczu (2op, 2ol), ścieg: 1 rząd: 2op, 2ol, 2 rząd: oczka prawe.

Zużycie 4 motki. 

mt_gallery:

Mitenki. Włóczka Misina Lana Gatto kolor nr 8000. Zużycie - 1 motek. Druty nr 3,5. Nabrałam 36 oczek. Na spodniej stronie ścieg Jersey, na wierzchu wzór przeplatanki.

mt_gallery:

Święta i zw.z tym wolny czas przyczyniły się do ukończenia przeze mnie udziergów. Dlatego podzielę się w Gronie Dziewiarek ukończoną dzianinką, a właściwie kompletem.

Pierwotny pomysł i udzierg w 40% poncho w kolorystyce: słoneczno-kremowo-szarej uległ zmianie. Dokupiłam jeszcze szarej włóczki Zitrona o dobrych właściwościach na dzianiny typu spódnice ... i tak powstał komplet.

Wdzianko powstało z włóczki Misina Lana Gatto (4003, 2520,978). Spódniczka w całości zrobiona jest z podwójnej nitki Zitron Trekking sport (1498).

Komplet, a szczególnie merinowe wdzianko jest bardzo cieplutkie, a z racji kolorystyki w okolicy twarzy - przywołuje pozytywne emocje.

mt_gallery:

Sweterek Jaś zaprojektował sam.

Wykonałam go z włóczki Misina w kolorze 2021 Marino. Na wewnętrzną część kieszeni również wykorzystałam Misinę tylko w kolorze czerwonym. Wewnętrzne wykończenie dekoldu wykonałam z resztek Merino od ISPE, ponieważ Misina jest trochę szorstka.

Zużycie dla 8 latka to 7 motków granatowego i resztki czerwonych.

mt_gallery:

Czapka damska rozmiar 52-54 cm

Czapka z wełny Misina Lana Gatto. Kolor 4002 ciemnoszary. Drutami nr 2 mm przerobiłam pierwsze 3 rzędy. Na drutach 2,5 mm powstał ściagacz 1 prawe, 1 lewe.Warkoczowy wzór wydziergałam na drutach nr 3,75 mm . Wszystko metodą magic loop . Czapkę zrobiłam z dwóch motków wełny ( 2 × 50 g po 100 m ) . Ostatnie 8 rzędów zaczęłam z trzeciego .

Pompon zrobiłam z resztek włóczki Setoso, Misina i jaśniejszy kolor to moherek z zapasów. Czapka wyprana w letniej wodzie z kropelką Eucalanu.

Po wyschnięciu zmniejszyła sie na długości z 30 cm do 28,5 cm , nabrała mięsistości i takiego delikatnego puszku. Na zdjęciach pokazałam jak wyglada świeżo po zrobieniu, po praniu i już gotowa.

Lubię tą wełnę. Polecam. Bardzo dobrze się przerabia i jest cieplutka. Nie gryzie.

mt_gallery:

W czasie przedświątecznym podczas dziergania towarzyszył mi Dziadek Mróz, który pomalował dzianiny lewymi oczkami ;).

Pierwotny zamysł wykorzystania wzoru z chusty z Yaka (mało widoczny) zastąpił wyraźniejszy. Włóczka Lana Gatto promieniuje przyjemnym ciepłem.

Na całość użyłam ok.3 motków w kolorach: 978, 632,773, 923 dziergając na drutach nr 4.

mt_gallery:

Oczywiście zauroczona czapką Inny postanowiłam też zrobić sobie taką.

Mój komplecik co prawda zimowy ale bardzo energetyczny przez ciepłe wręcz ogniste kolory powstał z 2 (niecałych) motków (nitka podwójna) MISINA  8433 Lana Gatto, kropki i komin 100g MAJESTIC  8757 druty, 4,5 i 5,5 z pełnym rozmysłem i zamiarem aby dzianina była bardziej zwarta i cieplejsza.

mt_gallery:

Czas przygotowań do świątecznych upominków rozpoczęłam na dobre.

Tym razem - po raz pierwszy - podjęłam się dziergania techniką "od góry". Pomoce w postaci filmu instruktażowego oraz cenne sugestie Pani Stasi i Lamariny bardzo mi pomogły, dziękuję :). 

Technika warta nauczenia, wpływa ona znacząco na estetykę wykonania. Można rzec, dzianiny "wychodzą jak od krawca" ;).  Ja z pewnością nie raz jej jeszcze użyję. 

Zdecydowałam się na monochromatyczny charakter dzianiny. Granat kryje w sobie wiele elegancji, a odcienie podstawowego, niebieskiego koloru przeplatane szarością wraz z podatnością włóczki do wzorów strukturalnych (tweedowy) w moim odczuciu dały ciekawy efekt.

Góra kardiganu wydaje się być poważna, ale to celowy zabieg. Do kompletu powstanie jeszcze komin z moherku, który rozweseli okolice twarzy, a granat będzie stanowił dobre tło.

Wykorzystałam cieplutką włóczkę firmy Lana Gatto Misina w kolorach: 675, 773, 923, 632  oraz Yarn Art Silky Wool 335. Druty ulegały zmianie: 4,4; 5 i 5,5. Projekt pomysłu własnego.

mt_gallery:

Czapka z włóczki Misina Lana Gatto.

Zużycie 2 motki. 

mt_gallery:

Kombinacja kolorów to pomysł koleżanki, dla której został zrobiony. Wykonany z Misiny Lana Gatto, druty 3,75.

Kolorowe wstawki również z Misiny, która została przeze mnie zafarbowania.

Rozmiar 40, zużyłam 6 motkow fuksjowej oraz 4 motki szarej. Celtycka plecionka zapożyczona z wzoru "precel" Agaty Smektały, dostępnego na ravelry.

Sweter dziergany od góry bez szycia. 

mt_gallery:

Czapkę wykonałam z wełny Misina kolor 4002 na drutach ADDI na żyłce ....chyba nr 3 mm metodą magic loop.

Na czapkę zrobioną ściągaczem 1 prawe × 1 lewe na rozmiar 60 cm obwodu głowy zużyłam niecałe 10 dkg włóczki.

To druga moja praca po dłuższej przerwie w dzierganiu. Jest ciepła i nie ,,gryzie,, .

Ma piękny szary kolor, w praniu nic się z nią nie dzieje. Polecam wełnę na pewno na czapki.

Dwa ostatnie zdjęcia pokazują lewą stronę robótki.

mt_gallery:

Strona 1 z 2