Czas przygotowań do świątecznych upominków rozpoczęłam na dobre.

Tym razem - po raz pierwszy - podjęłam się dziergania techniką "od góry". Pomoce w postaci filmu instruktażowego oraz cenne sugestie Pani Stasi i Lamariny bardzo mi pomogły, dziękuję :). 

Technika warta nauczenia, wpływa ona znacząco na estetykę wykonania. Można rzec, dzianiny "wychodzą jak od krawca" ;).  Ja z pewnością nie raz jej jeszcze użyję. 

Zdecydowałam się na monochromatyczny charakter dzianiny. Granat kryje w sobie wiele elegancji, a odcienie podstawowego, niebieskiego koloru przeplatane szarością wraz z podatnością włóczki do wzorów strukturalnych (tweedowy) w moim odczuciu dały ciekawy efekt.

Góra kardiganu wydaje się być poważna, ale to celowy zabieg. Do kompletu powstanie jeszcze komin z moherku, który rozweseli okolice twarzy, a granat będzie stanowił dobre tło.

Wykorzystałam cieplutką włóczkę firmy Lana Gatto Misina w kolorach: 675, 773, 923, 632  oraz Yarn Art Silky Wool 335. Druty ulegały zmianie: 4,4; 5 i 5,5. Projekt pomysłu własnego.

gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Dzitka
3 years ago
Dziękuję za miłe słowa:). Migdałku, technika "od góry" bardzo mi przypadła do gustu - na tyle, że kolejny udzierg również tą metodą. Choć nie mówię nie tradycyjnej metodzie, bo w planach mam bluzeczkę z bufkami ?
Like Like
0
migdal
3 years ago
O tak - Twoja Mama dostanie PIĘKNY dziewiarski prezent - gratuluję pomysłu i wykonania! A jak już zaczęłaś robótki od góry i to Ci pasuje, to pewnie wpadniesz po uszy tak jak ja - hahaha! - to naprawdę fajna metoda ;)
Like Like
0
gilowska
3 years ago
Śliczny kardigan.
Like Like
0
Dzitka
3 years ago
Bardzo Wam dziękuję za te miłe opinie i pozdrawiam ☘?☘.
Anna2578, lubię tworzyć wg własnych projektów, to bardzo rozwija wyobraźnię i umiejętności dziewiarskie. A jeszcze, jak komuś się podoba, to naprawdę przynosi radość.
Gabrysiunia54, to ulubione kolory mojej Mamy oraz fason: luźno i swobodnie. Cieniowany wzór to gwarancja niezapomnianych chwil w tańcu z wieloma kłębkami jednocześnie ?.
Janeczek, moja Mama przez całe życie wiele dziergała mnie i rodzeństwu. Teraz, kiedy zdobywam wiedzę dziewiarską czas odwdzięczyć się za Jej serce.
Like Like
0
aneczek
3 years ago
Cudowny, niebanalny, od serca gwiazdkowy PREZENT?
Like Like
0
gabrysiunia54
3 years ago
Piękny kardigan , mama będzie zadowolona , gratuluję pomysłu
Like Like
1
anna2578
3 years ago
piękny ten kardigan,bardzo oryginalny
Like Like