Praca z Cariny 093 i Silk Garden Lite 2188. Poszło około 5,5 motka każdej z włóczek. Druty nr 5 stare Addi Lace, rozmiar sweterka: duży tak 50 do 52.
Jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego wzoru oczek podnoszonych.
Sweterek jest bardzo ciepły i przyjemny dla skóry.

Carina: wspaniała włóczka, robić z niej dzianinę, to wielka przyjemność.
Noro Silk Garden LITE jestem trochę rozczarowana. Wygląda pięknie, ale w nitce często były obecne jakieś elementy traw, była ona momentami przekręcona co powoduje, że te fragmenty są drapiące. Inne znowu fragmenty były za mało skręcone, co skutkuje, że nitką się przerywa. 

 

gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

1
migdal
1 year ago
Fajny sweterek, bardzo efektowny, przyjemna gra kolorów obu nitek - znając Carinę, na pewno bardzo ciepły - miłego noszenia!
Like Like
0
IYN - Izabela Yrsa
1 year ago
Piękny sweterek. Dekolt w serek i podciągane oczka, wszystko do siebie pasuje.
Like Like
0
bacha
1 year ago
Bardzo dziękuję za miłe komentarze.
Muszę powiedzieć, że wcześniej kilka razy robiłam z włóczek Noro innych typów: silk garden sock, jakiejś bawełnianej z jedwabiem takich o gramaturze ok 300m/100g i nie miałam takich problemów. Piszę to, żeby nie zniechęcić do Noro, bo jest piękna.
Like Like
0
Mariolcia
1 year ago
Dzianina ponadczasowa, a udział włóczek gwarantuje z mojego doświadczenia długi czas eksploatacji. Wszystko prawda o obu włóczkach. I wiecie co dorzucę, że miłość z Noro bywa trudna, ale gdy upływa czas i nosimy sweter z udziałem tego jedwabnego ogrodu i użytkowania nie widać, i kolory są ciągle takie same, i ciągle przyciągają wzrok, to jakoś miło mieć je na sobie. To jest włóczka lekko skręcona wg filozofii firmy, by udział maszyn był jak najmniejszy w obróbce surowca. Cała gra odbywa się składem i kolorami. Bacha masz dzianine, która też bym chciała mieć.
Like Like like 2
0
kiziamizia
1 year ago
Fantastyczny sweter. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza efekt oczek podnoszonych, które robią wrażenie 3D. Moja Carina czeka w kolejce, więc jestem jeszcze bardziej zmotywowana, bo jeszcze nie przerabiałam tej włóczki. Gratuluję udziergu, piękny wyszedł. Pozdrawiam serdecznie.
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
1 year ago
Świetna praca! Bardzo fajny klasyk z pazurem. W podobnym stylu kończę kamizelkę. Efekt wizualny jest ALE: ZGADZAM SIĘ w całej rozciągłości z Pani oceną OBU włóczek: Carina cudowna, ale Silk Garden Lite nierówna, słabo skręcona ma tendencję do rwania. Śmieci i paprochów było w niej tyle, że dziergając nosiłam za sobą mini pojemniczek na śmiotki, trawki itp.
Zważywszy cenę tej włóczki- to NI MA SZAŁU...
Like Like
1
Zosia samosia
1 year ago
Brawo! Piękny sweter. Bardzo podoba mi się faktura tego swetra, kolory i połączenie ze ściągaczami. Świetny. Gratuluję!
Like Like like 1
0
Iinna
1 year ago
Piękny sweter
Like Like like 1