Sky - Garnstudio Drops

Czapki i skarpetki - z resztek szarej włóczki Sky Drops i granatowej Merino.

mt_gallery:

Kiedy słyszę, że ktoś zrobił sweterek Oversize to przypomina mi się zdanie koleżanki, która skwitowała "jak uszyję za duże też tak mówię, przecież się nie przyznam, że źle zdjęłam miarę".

Dlatego uczciwie powiem, że mój nietoperz od początku miał być nietoperzem. Poszukiwałam wytrwale, aż skończyło się na próbkach z drutami nr: 5, 4,5 i 4 oraz obliczeniach: w pionie, poziomie, obwodach. Finalnie Włóczka Sky - 6 szt. i kolor 02 oraz DROPS Kid-Silk szt. Druty 4 dla ściągacza i 4,5 dla reszty oraz zszywanie niewidoczne "grafting".

W fasonie czuję się swobodnie, bez konieczności wciągania tego i owego, jest bardzo lekko i ciepło. Minusem tej włóczki jest szybkie sfilcowanie a użytkuję go dopiero od stycznia. Kształt V miał optycznie wyciągnąć. Cekiny średnie początkowo wrabiane, finalnie doszywane. Dlaczego średnie? Wszystko przemyślałam, mohair ma długi włos trzeba się zaznaczyć nieco większym błyskiem.

Dekolcik jak widać też zaznaczony.

mt_gallery:

Przedstawiam sweter wykonany ze Sky Dropsa, nie wiem, dlaczego, ale mało popularnej włóczki.

Moim zdaniem godna jest polecenia: szlachetna dzięki składowi, ciepła i bardzo wydajna.

Swój sweter wykonałam z 4,5 motka.

mt_gallery:

Na chłodniejsze dni dla tych co nie lubią czapek bluza z kapturem jest idealna . I może być z cieplutkiej włóczki .

Swoją zrobiłam z włóczki Sky Dropsa na drutach 4,5mm.

Zużyłam niecałe 6 motków. Bluza jest bardzo miła , ciepła i leciutka . Wzór to https://www.ravelry.com/patterns/library/november20

mt_gallery:

Kardigan z włóczki Sky Dropsa.

Kolor nr 18 ,druty nr 5,5 ,zużycie - 6 motków.Włóczka niezwykle milutka.Zrobiłam z niej dwa swetry, ten pierwszy na cieńszych drutach i po zmoczeniu właściwie nic nie urósł.Natomiast kardigan wydłużył się o jakieś 5 cm.I zapewniam,ze kardigan ma obie połowki tej samej długści tylko mój osobisty fotograf nawet nie zauważył ze jest krzywo.

mt_gallery:

Sweterek malutki , szybciutki i leciutki . Ot takie nic i grzeje milutko . Zrobiony z włoczki Sky Dropsa ( 3,6motka) na drutach 5 mm. 

Włóczka dość ciężka w robótce ale warta trudu bo jest niezwykle miła w dotyku i ciepła . Cały sweterek wazy 182 gramy .

Powstał jako test  https://www.ravelry.com/patterns/library/rhombus-sweater

mt_gallery:

Pulower z włóczki Sky firmy Drops powstał z czterech motków na drutach nr 4,5. Jest to mój pierwszy udzierg z tej włóczki .

Nie było łatwo,włóczka ze względu na strukturę łańcuszka ma luzny splot i łatwo ją zahaczyć. Ale jak widać dałam radę i aktualnie robię z niej kardigan tylko w innym kolorze.

mt_gallery:

Chciałam pokazać sweterek, który zrobiłam z włóczki Sky Dropsa.

Jest bardzo przytulny i cieplutki.

Zużyłam 4 motki, na drutach 5,5 kolor 07 zielono szary.

Wzór inspirowany Blue Nostalgia Dropsa

mt_gallery: