Angora Gold Ombre - Alize

Szal wykonałam z 1 motka włóczki Angora Gold Ombre Batik (150g/825m) kolor 7356 na drutach 4.0. Wzór to "Mech we mgle od Stasi" ze skarbca wzorów e-dziewiarki :)

Szal ma wymiary 49cmx141cm (14 powtórzeń wzoru na szerokość). Gdybym robiła jeszcze raz, zrobiłabym węższy, by zyskać na długości.

Mimo tego drobnego mankamentu szal jest noszony z przyjemnością.

mt_gallery:

Druty: oliwne 3,75 Addi na stałej żyłce

Włóczka: Angora Gold Ombre Batik (kolor 7297) – Alize, 1 motek.

Wzór: jest własną aranżacją trzech inspiracji.
- Generalny koncept inspirowany jest chustą Mariolci.
- Ażur użyty w chuście to ten ze Schematu B chusty z Infinito.
- Wykończenie miało być inspirowane pięknym wykończeniem w chuście Mariolci z Unisono.

Niestety mimo kilku prób nie potrafiłam uzyskać tego efektu wykończenia, dlatego zdecydowałam się na użycie zmodyfikowanej wersji wzoru fal który podsunęła mi Anowi. Bardzo dziękuję!

Konstrukcja: chusta została zrobiona trochę na przekór (nie po mojemu) z widocznymi narzutami i kręgosłupem (zwykle nie stosuję tego zabiegu, ale warto było spróbować), rozpoczęta od 9 oczek. Polecam dla tych którzy chcą się pobawić różnymi formami, bo tak jak ja „nie wytrzymają” całej chusty francuzem, ponieważ będzie ich kusić do ażurów.

Włóczka jest szorstka w przerabianiu i dość trudno się ją podpruwa, ale za to jest z półki bardzo ekonomicznej i posiada przepiękne delikatne przejście kolorystyczne. Z motka 150g zostało mi 22g.

Ukłony należą się Anowi. Dziękuję, że zdecydowałyśmy się robić jakiś projekt w równym czasie to było dla mnie bardzo motywujące. Gdyby nie Ty, nie siadłabym do mojej wersji „fru-fru”

mt_gallery:

Włóczka o długiej nazwie Angora gold ombre batik, w pięknych odcieniach błękitu (nr 7230), stała się materiałem długiego szala ok 180x 60cm.

Szal lekki i zwiewny, ale całkiem ciepły i przytulny:)

mt_gallery:

Sweter z włóczki Angora Gold Ombre firmy Alize wykonalam na drutach nr 4 , kolor to 7294.Ilość włóczki dość trudna do określenia ponieważ robiłam z dwóch motków jednocześnie zaczynając od środka motków,czyli od najjaśniejszej części.Sweter robiony od góry w okrążeniach.

mt_gallery:

Chusty te wydziergałam na szydełku (4) z Angora Gold Ombre, na każdą zużyłam po jednym motku.

mt_gallery: