Balance - Atelier Zitron

Sweterek rozmiar 46/48 wykonany z włóczki Balance 18 Atelier Zitron z dodatkiem nitki Silk Mohair Rosso 6024 Lana Gatto po 7 moteczków druty nr 5.

Wykonany prostym warkoczykiem z 3 oczek na przemian oczka lewe i prawe.

IMG 20230212 174513 927

Bluzeczka z 5 motkòw włóczki balance, druty 3,5, rozmiar S, robiona w częściach i zszywana (bufiaste rękawy sprawiły trochę kłopotu, żeby było symetrycznie, ale się udało).

mt_gallery:

Planowałam zrobić dwie jednakowe chusty w kolorze ecru z nutą moreli (kol. 11), jedną dla mnie, drugą dla mojej mamy. Rosa "pierwsza" powstała w sierpniu 2020 r. Jej zdjęcie jest mocno robocze, na suszarce, nie nadające się do publikacji. To jedyna pamiątka po tej chuście...

Bardzo spodobała się mojej koleżance. Drugą zrobiłam we wrześniu 2020 r., niestety bardzo długo czekała na zdjęcia. Tuż po publikacji jej zdjęcia na Facebooku, odezwała się do mnie koleżanka, że zamawia u mnie 2 sztuki, ale chciałaby je w większym rozmiarze. Tak powstała moja duża Rosa, w kolorze ecru śmietankowym (kol. 19), z 6 motków, żeby sprawdzić, jaką uzyskam wielkość z tej ilości włóczki. Dla koleżanki zrobiłam chusty również z 6 motków, w kolorze różowym (nr 02) i niebieskim (nr 12).

Wszystkie chusty powstały z włóczki Balance od firmy Atelier Zitron.

Dla Pań, które obawiają się robienia ażurowych wzorów podaję informację, że wzór jest powtarzalny i prosty do wykonania. Rosa "pierwsza" była pierwszą zrobioną przeze mnie chustą, w mojej "karierze" dziewiarskiej.

Polecam, bo jest, według mnie, bardzo atrakcyjna.

mt_gallery:

Pierwszy mój ażurowy szal. Zrobiony z 3,5 motka Balance na drutach nr 4.

Za wzór posłużył mi szal od Mariolci, zwany w galerii szalem z Loutro.

Prosta praca a z efektu jestem bardzo zadowolona.

mt_gallery:

Przesyłam do galerii dwie chusty wykonane z włóczki Balance Zitron. Szara (kolor nr 15) na drutach 3.5 mm Addi, czerwona (kolor nr 18) na drutach 3,75 mm Addi.

Zużycie pierwszego koloru to 2 i 2/3 motka, wzór rombów powtórzony 13 x; natomiast czerwona chusta zamykana na oparach, pozostało 2,5 m włóczki, dodałam dodatkowy motyw rombów.

Były emocje czy wystarczy włóczki czy czeka mnie prucie. Bordiury odrobinkę zmodyfikowane.

Chusty powędrują na prezenty dla Mam. Wzór tak bardzo mi się spodobał, że dzierga się kolejna, tym razem dla mnie z Traumseide  Zitron.

Dziękuję bardzo Pani Mariolci za inspirację. 

mt_gallery:

Moja druga chusta Rosa z włóczki Balance dla córkim, trzy moteczki i troszkę czwartego.

Włóczka luksusowa z delikatną błyszczącą niteczką, córka zadowolona.

mt_gallery:

3 motki Balance 11,druty bambusowe addi naturę 3,25

mt_gallery:

Sweter powstał z 5-ciu motków włóczki w kolorze nr 18 na drutach 3,75.

Piękna , spokojna,troszkę wpadająca w malinowy czerwień.

Pierwszy raz robiłam sweter taką metodą. Otóż, zaczynamy od tymczasowego nabrania oczek na karczek i karczek robimy od dołu ku górze. Po skończonym karczku , wracamy do nabranych wcześniej oczek i kolejno robimy rękawy. Sam korpus robimy na końcu, od góry w dół.

A samą włóczkę gorąco polecam.Jest cudowna i nie gryzie.

mt_gallery: