Lanagold - Alize

Dawno temu, na początku mojej znajomości z e-dziewiarką kupiłam włóczkę Lanagold Alize .Miałam wydziergać sweter dla męża, ale mimo umiarkowanego zachwytu w stylu" no może być "na widok motków, w połowie dzianiny był foch" taki brzydki kolor???".

Trochę się ucieszyłam, bo mi też ani kolor, ani wygląd dzianiny nie podobał się. Sweter zrobiłam z zupełnie innej wełny a Lanagold trafił na banicję do szafy. I dopiero zakup książki z wzorami mozaiki a właściwie jeden konkretny wzór- Rooster/dostępny na rav/ spowodował, że motki dostały nową szansę. Wzór bardzo mi się spodobał, ale kominów jako zmarzlak nie noszę, na sweter mi nie pasował, ale jako pled do okrycia marznących odnóży idealny.

Druty 5,5mm .6 motków Lanagold,i 4 motki z bardzo starych zapasów. Część główna poszła szybko i bezproblemowo, bo wzór łatwy do zapamiętania i już po pierwszym motywie nie musiałam zaglądać do schematu.

Wykończenie boków to dwa okrążenia półsłupków.

mt_gallery:

Tunikę wykonałam z kilku odcieni koloru niebieskiego włóczki ALIZE LANAGOLD.

Długość tej tuniki można dowolnie regulować w zależności od upodobań. 

mt_gallery:

Tą liliową kamizelkę damską wykonałam z włóczki ALIZE LANAGOLD

Wzór w warkoczyki i dekolt V.

mt_gallery:

Taki sweterek wydziergałam dla męża na imieniny. Był niespodzianką, dlatego dłubałam go w tajemnicy :)) był strach czy zdążę na czas, czy się spodoba i czy wielkość będzie ok :))

Ale udało się i wszystko pasuje, a ja nie muszę chodzić w za dużym sweterku :)))

Włóczka to Lanagold Classic Alize, druty 4.5, ściągacze 4.0, po dwa motki z każdego koloru.

Wykonany od góry, w całości w okrążeniach, ściągacze zakończone igłą.

Pomysł własny.

mt_gallery:

Czapka dwustronna z brioszką i kropkami, do noszenia na prawą lub lewą stronę.

Włóczka Lanagold i cieniutka Angora Gold.

mt_gallery:

Ten sweter prezentowałam już na fb w czerwcu, ale tutaj też chciałam go pokazać, bo może ktoś się zainspiruje. Sweterek leżał i czekał na odpowiednią pogodę do użytkowania i się doczekał :)

Wydziergałam go od góry z włóczki Lanagold, druty 4.5 , pliska 4.0. Plisa też wykonana w całości, ściągacze zakończone igłą.

Zamek przyszyłam ręcznie, łatwo nie było.

Właściciel zadowolony i nawet zgodził się zapozować. Pomysł własny.

mt_gallery:

Po 2 miesiącach dziergania ukończyłam imieninowy prezent dla mamy. Do bazy projektu wykorzystałam 5 motków włóczki Lanagold Classic (nr 584-369150) firmy Alize.

Jako element dekoracyjny posłużyły 4 motki włóczki Lanagold Batik Design też Alize (brak już tego koloru w ofercie sklepu). 

Dzianina powstała na drutach nr 5.

mt_gallery:

Skarpetki wykonane z włóczki Lanagold, druty Kolibri 5 i 5,5. Z jednego motka wykonałam trzy skarpetki.

mt_gallery:

Płaszcz zrobiłam warkoczami (wzór: warkocz 3 x 3o. + 3 o. lewe) z 65 dkg. Lanagold . Po  wypraniu włóczka zrobiła się bardzo mięciutka i wyrównały się oczka. Córcia jest bardzo zadowolona.
 
mt_gallery:

Sweter rozpinany z zamkiem, wykonany z włóczki Lanagold 215+237+680 (4 motki granat+ ok. pół motka niebieski+ ok. pół motka j.beż).

Druty nr 5.

Projekt własny, wg życzeń użytkownika. Motyw wzoru zaczerpnięty (z drobnymi modyfikacjami) z Vintage Rose Cardigan by DROPS Design (DROPS / 165 / 10).

Wykonanie od dołu, korpus bezszwowy, rękawy zszywane.

mt_gallery:

włóczka Lanagold - druty nr 7 robiona podwójną nitką
mt_gallery:
Dwa sweterki dziewczęce, na które w sumie wykorzystałam 3 motki i malutki kawałeczek czwartego włóczki Lanagold ALIZEE, druty nr 3, pomysł własny.
mt_gallery:

Strona 1 z 5