Ten sweter zachwycił mnie jak tylko zobaczyłam zdjęcie, ponad dwa lata temu, była to miłość od pierwszego wejrzenia - musiałam go mieć! Niestety, nie było to łatwe: okazało się, że wzór nie jest dostępny online, nie ma wersji angielskiej, można tylko kupić całą książkę ze swetrami żakardowymi - po norwesku i w Norwegii, dodatkowo nie wysyłają za granicę. Nie poddałam się jednak, poprosiłam znajomych z Norwegii, aby kupili dla mnie książkę. Miałam ich odwiedzić przed 10 marca 2020 roku i odebrać wyczekiwaną książkę, niestety pandemia uniemożliwiła podróże. Czekałam ponad rok, książka "Villmarksgensere" nr 1 z 2019 r dotarła do mnie dopiero Latem 2021 roku. Wreszcie mam mój wymarzony Alasuq.

Autorka, norweska współczesna projektantka Linka Neumann trafiła swoim pomysłem w mój gust i styl pracy. Uwielbiam żakardy! Sweter jest ciepły, dzięki dodanej nitce moheru jest miły w dotyku, doskonale nadaje się dla osób aktywnych, ceniących miejski styl życia. Włóczka użyta do tego projektu - Drops Lima - ma 32 kolory, więc przypuszczam, że każdy znajdzie zestaw kolorów dla siebie. Rekomenduję tę włóczkę do udziergów żakardowych. Przy okazji podziękowania dla Patrycji za cierpliwość przy zamawianiu kolejnych motków. Projekt polecam dla osób zaczynających swą przygodę z dziewiarstwem jak również dla bardziej zaawansowanych. Proponuję jednak zaczynać dzierganie od góry, a nie jak sugeruje projektantka od dołu, to zdecydowanie ułatwi pracę ze wzorem, można też przymierzać sweter i wprowadzać korekty na bieżąco.

Sweter w rozmiarze M wykonany z około 16 motków Limy koloru 9016 granatowy -10szt, 8112 błękitny stalowy - 2szt.,9010 popielaty - 2szt 8903 czarny - 2szt. Planuję zrobić kolejny #alasuqpolar w innych kolorach, tym razem od góry.

gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
zawleczona
2 years ago
Dobry wieczór!

Anowi, Rita, Aneczek, Ofelia, Dzitka; Dzięki za zainteresowanie.

Dziękuję raz jeszcze, za wszystkie komentarze. Dla osób zainteresowanych projektem, więcej zdjęć w tym swetrze znajduje się w na stronie:
https://www.e-dziewiarka.pl/aktualnosci/spotkania-dziewiarskie/7646-fotorelacja-ze-spotkania-dziewiarek-w-krakowie-grudzien-2021
Like Like
0
Dzitka
2 years ago
Super! Gratulacje!
Like Like
0
Ofelia
2 years ago
Kawał roboty! Ale było warto! Niech się teraz dobrze użytkuje: nosi/pierze itd:) Piękny!
Like Like
0
aneczek
2 years ago
Cudny sweterek!
Like Like
0
rita
2 years ago
Śliczności!!!Uwielbiam żakardy:)
Like Like
0
Anowi
2 years ago
Po prostu CUDNY
Like Like
0
zawleczona
2 years ago
Mangosia, Margarida, benobi, IYN - Izabela Yrsa, , ANNAJANECZEK 11, Ilo, Magda_c, IBAG, migdal - dziękuje za wasze komentarze. Cieszę się że projekt wywolał emocje w świecie dziewiarskim. Zachęcam do samodzielnego projektu, być może ta stara skandynawska metoda ozdobi żakardem waszą zimową odzież jeszcze w tym roku. Wyroby są dosyć ścisłe, dzięki temu chronią przed wiatrem i mrozem. Zainspirujcie się! Zapraszam do komentowania i głosowania. Pozdrawiam.
Like Like
0
migdal
2 years ago
Pięknie wygląda i jest świetnym zwieńczeniem całej historii - ten żakard urzeka i nie dziwię się, że chwytasz za druty i kolejny zestaw kolorystyczny ;)
Like Like
0
IBAG
2 years ago
Gratuluję determinacji w uzyskaniu wzoru oraz zapału i umiejętności w wydzierganiu tak efektownego sweterka!!!
Like Like
0
Magda_c
2 years ago
Długą droge pokonałaś ale warto było. Jeden z najładniejszych żakardów jakie ostatnio widziałam !
Like Like