Novena - Lang Yarns

Sweter zrobiłam z włóczki Novena -zgniłam zieleń i żółty.

Włóczka kupiona dawno ,leżała i czekała na jakiś pomysł.

W internecie znalazłam schemat żakardu ,który wydał mi się ciekawy.

Sweter robiony od góry raglanem , druty nr 4 . Po namoczeniu sweterek trochą wydłużył się.

W użytkowaniu włóczka nie mechaci się.

mt_gallery:

Novena Lang Yarns mnie gryzie i dlatego długo opierałam się promocji jaka była na tę włóczkę. Poddałam się dopiero na sam koniec i poczyniłam spory zapas czyszcząc internetowe półki e-dziewiarki z ostatnich motków. Tym sposobem trafiło do mnie m.in. 6 motków koloru 65.

Sweter zaczęłam od nich z nastawieniem, że muszę je przerobić do ostatniego cm. a później to już była improwizacja.
I tak przy użyciu rzędów skróconych i oczek prawych dziergając od góry... to jest oczywiste w moim przypadku powstał sweter jak na załączonych obrazkach widać.

Dekolt -tył i przód formowany za pomocą rzędów skróconych.

6 motków Novena 65 2 motki ,Merino 130 Compact przerobione dla pogrubienia nitki z Inką e-dziewiarka oraz resztki Jawoll Magic Degrade/kolor 58/ przerobione z Kid Seta Grignasco /kolor 721/.

Druty 4,5mm.

mt_gallery:

Sweter wykonany z Noveny na drutach Novel 4,5 -ściągacze i 5 cała reszta. Waga dzianiny ok 309 gram, rozmiar myślę, że szczupłe M i wzrost 180 cm. Obdarowany lubi półgolf, więc takie wykończenie zrobiłam. Zużyłam 10 motków koloru podstawowego 139i po 1,5 motka rudego i oliwkowego. (076 i 111) Zdobienia to łotewskie warkocze i wzorek mozaikowy ze strony Intensywnie Kreatywna.

Noveną pracuje się świetnie, nitka się nie rozwarstwia, oczka wychodzą równiuteńkie i ładnie się wypełniają tworząc gładką zwartą, ale plastyczną i miękką dzianinę. Moja jedyna obawa, to to, że troszkę ta wełna podgryza, więc wnętrze półgolfa wykończyłam Malabrigo lace 100% merynosa , która jest cudownie miła w dotyku.

Wzór mozaikowy jest trochę może mało wyrazisty, jak jesień mglisty, bo tony kolorystyczne włóczek są zbliżone W efekcie wyszedł taki właśnie jesienny pan. Szkoda, że Novena wypadła z oferty bo jest bardzo przyjemna w dzierganiu.

mt_gallery:

Sweter z podwójnym ściągaczem przy szyi.

Plan był inny na włóczkę Novena 076, ale otrzymałam motek niespodziankę ciemnego koloru, więc zdecydowałam się na żakard, wzór z internetu.

Druty nr 4,5 i 5, poszło 9 motków koloru dyniowego i jeden ciemnego, sweter robiony od góry, rzędami skróconymi wg instrukcji pani Stasi.

mt_gallery:

Novena – Lang Yarns

Piękne letnie włóczki królują w e-dziewiarce, a ja jeszcze trochę przejściowo prezentuję sweterek z Noveny.

Wyszło ok. 14 motków brązowej (kolor 0068) i 2 motki miodowej (kolor 0111), która ma delikatnie niejednolitą barwę.

Skorzystałam z przepięknego wzoru na sweter pod nazwą „Mohair Fudge” fińskiej projektantki Anny Johanny.

Oprócz niesamowitego wzoru żakardowego, spodobał mi się w tym projekcie ciekawy, luźno opadający golf, który można układać na różne sposoby. Od siebie dodałam ściągacze w przekręcone warkoczyki z dziurką, które moim zdaniem nawiązują do motywu żakardu.

Sweter przerabiałam na drutach nr 4,5, ściągacze na drutach nr 4.

mt_gallery:

Sweterek w rozmiarze S z włóczki NOVENA w kolorze 0139. Dziergany na okrągło od góry na drutach nr.5, ściegiem dżersejowym z wykorzystaniem motywu ażurowego dostępnego w e-dziewiarka.pl.

Na zrobienie sweterka przewiduję zużyć 10 motków 250g.

Do tej pory zużyłam 5 motków. Włóczka ma strukturę łańcuszka. Przerabia się ją dobrze.

Włóczka godna polecenia, w atrakcyjnej cenie jak wszystkie inne produkty w sklepie e-dziewiarka.pl

mt_gallery:

Model zaczerpnęłam z archiwalnej Sandry Dzianiny 2017 nr 4. Leżał w teczce z napisem "ZROBIĆ NATYCHMIAST" i czekał aż znajdę odpowiednią włóczkę. Znalazłam ją, gdy znalazłam e- dziewiarki i produkty Pana Langa. Zgodnie z sugestią, dla rozmiaru 46 zakupiłam 450 g dla włóczki w kolorze ocean; nie obyło się bez problemów, bo motki są 25-gramowe, ale nieoceniony Admin przeliczył po korekcie moje zamówienia i przyszły...

Włóczka o strukturze łańcuszka wydała mi się dość cienka, niemniej dziergałam na sugerowanych drutach nr 5,5; po raz pierwszy użyłam Noveli. Dłubało się powoli, od dołu, w 4 częściach, potem razem dość pracochłonny karczek na drutach nr 5. Ale efekt- no cóż; jest... Włóczki musiałam dokupić; wyszło PRAWIE 20 MOTECZKÓW, chociaż przy moim wzroście 160 zrobiłam krótsze rękawy...

Włóczka jest miła, BARDZO ciepła, świetnej jakości- oddaje wilgoć, NIE POCHŁANIA potu, w każdym razie pięknie pachnie...

Polecam wszystkim Dziewiarkom, bo gama kolorów jest bogata.

mt_gallery:

Włóczka Novena nr 005 / 9 motków,nr 033/ 2 motki, Novena color nr 024 / 2 motki , razem 1650m / 375g XL, druty nr 5 Addi clik.

Bardzo szybko przerabia się,oczka ładne , równe.

Włóczka  jest sprężysta .

mt_gallery:

Sweter wykonany z włóczki Novena od Lang Yarns na drutach 4 i 4,5mm. Wykorzystałam 11motków do ostatniego metrabo ja wolę dzianiny zwarte bez prześwitów .

Włóczka właściwie sama się przerabia, jest bardzo sprężysta a gotowa dzianina ciepła i lekka.

mt_gallery:

Włóczka Novena Color Lang 016 (zielono-turkusowa) – 1 szt. oraz  Novena Lang 039 (brąz melanż) – 1/2 szt. – druty 3,5 i 4,5. Czapeczkę  wykonałam do chusty. Dzięki filmikowi "Ściągacz - 23. odc. e-dziewiarka TV" nauczyłam się ładnie zaczynać czapki :)

mt_gallery:

Również włóczka Novena firmy Lang Yarns wykonany po 3 motki niebieskiej i rudej , nie jestem do końca zadowolona z doboru kolorów, raczej przeznaczę go do sprucia , wzór z Sandry

mt_gallery:

włóczka Novena firmy Lang Yarns z  6 motków robiony drutami 3,5 , wzór podpatrzony ze zdjęć , ale włóczka jest miękka i przez to rozcięcia nie są sztywne i się majtają

mt_gallery:

Strona 1 z 2