Fantomas - Lang Yarns

Chusta powstała ciekawie, wykorzystałam trochę zapasów a odrobinę dokupiłam. Coś nowego, coś starego - staram się ostatnio kierować tą myślą ;)

Wygrzebałam z pudła Gold Cashmere od Mondial (niebieski 2,5 motka) i Fantomas od Langa (żółty - 2,5 motka), dokupiłam Life Style od Zitrona (brązowy - 1,5 motka). I tak powstała Meet me at midnight.

Druty 3,5.

mt_gallery:

Komplet składa się z czapki i kominka dla 5-latki w kolorze fuksji z włóczki Fantomas Lang Yarns, komin pojedynczą nitką na drutach KP 3,75 mm, czapka podwójną nitką na tych samych drutach.

Zużycie na komin 1 motek, na czapkę niecałe dwa motki. Wzór na kominek zaczerpnięty z Pinterest, czapka z tutorialu Ewy Rochalskiej.

Komplet często noszony, dzianina bez śladów użytkowania.

Włóczka obecnie już niedostępna, szkoda, że tak późno ja odkryłam.

mt_gallery:

Sukienka w przestrzenne paski z bakłażanowego Fantomasa i mieszanki cieniutkiej bawełny z wełną Lanagold 800 firmy Alize ze starych zakupów w Krakowie u Pani Patrycji.

mt_gallery:

Podstawą do powstania tego kardiganu były 4 motki szarego Fantomasa od Lang z dodatkiem szarych moherków w większości od Lana Gatto.

Wykorzystałam tutaj szereg resztek: Feeling w turkusie, Baby Alpaca od Lang - ciemna szarość i róż, beże - Life Style, Tasmanian Tweed z kolorystycznie pasującymi moherkami, oraz Lusso w różu.

Przody z tyłem dziergałam w całości, a lewymi oczkami zastosowałam " udawany szew". Lekko jest wytaliowany. Okrągły karczek zwieńczyłam plisą z podwyższeniem tyłu, stosując tzw. rzędy skrócone. Plisy przodów dorobiłam na końcu drutami 3mm., a całość 4,5 mm.

Efekt końcowy w pełni mnie zadawala, tym bardziej, że wydziergałam w niego sporo resztek.

mt_gallery:

Często zamawiam włóczkę spontanicznie, po prostu, ot tak, bo mi się podoba, bo już kiedyś z niej dziergałam i była super... i tak było w przypadku tego sweterka.

Zamówiłam 4 motki Fantomasa w beżach, szarościach, żółciach i dżersejach oraz 4 motki super luksusiku w postaci ciemnej szarości Baby alpaki od Langa.

Podumałam nieco i z niecałych 4 kłębuszków beżowego Fantomasa i niecałych 3 kłębuszków ciemno-szarej Baby alpaka, drucikami 4 i 2,5 mm powstał ten sweterek, na który motyw żakardowy zaczerpnęłam z wiekowej niemieckiej burdy.

Córce sweterek wręczyła Gwiazdka i jest mega zadowolona.

mt_gallery:

Najpierw był wzór wypatrzony z starszej gazetce, ale wiedziałam, że trzeba go będzie zmodyfikować – udało się i poszło... Potem pomyślałam o dawno przeze mnie nierobionym rękawie z główką. W końcu sweterek robiony w częściach, zaczęłam od tyłu i następnie kolejna nie moja bajka – przód w literę V – „mojowy” jest w nim tylko kolor – hahaha!

Wydziergałam go z włóczki Fantomas Lang Yarns na drutach 3,75 i obróbki podwójną Lace Drops na szydełku nr 3.

Szalik sam się wrzucił na druty i nie pamiętam jaki numer… - Drago przerabiane z Lace i na końcu Malou Light – wszystkie włóczki z Lang Yarns.

Kombinacje własne

mt_gallery:

Czapka wydziergana z jednego motka plus troszeczkę włóczki Fantomas.

Wzór Himani z Raverly, druty 3,75 (chyba ;-))

mt_gallery:

 

Pulower z włóczki Fantomas firmy LANG powstał z 6-ciu motków włóczki w kolorze 036 i 1-go motka w kolorze 114 , na drutach nr 3,5
Włóczka bardzo fajna w dzierganiu ,jakoś wyjątkowo dobrze się z niej robi.Jest też dość plastyczna.Po zmoczeniu sweter urósł ale niewiele.Jak dla mnie ,włóczka milutka, jednak córka wytrzymała w nim tylko chwilkę w trakcie pozowania do zdjęć. Stwierdziła ,że gryzie.Tak więc osoby bardzo wrażliwe mogą odnieść takie samo wrażenie.
 
mt_gallery:
Rękawiczki z włóczki LANG Fantomas 205. 1 motek i rękawiczki gotowe.
mt_gallery:
Jednopalczaste rękawice Snowy Winter Mittens były prezentem świątecznym dla mojego brata. Wydziergałam je na drutach 3 mm z dwóch kolorów Fantomasa Lang Yarns. Włóczka sprawia się świetnie w robocie, dziś, po niemal dwóch miesiącach noszenia, wygląda wspaniale.
mt_gallery:
Kamizelkę z dostępnego odpłatnie na Ravelry wzoru Dolci Ricordi wykonałam z jednego motka Silk Garde Sock i trzech motków Fantomasa Lang Yarns. To już druga moja robótka z Fantomasa, a jeszcze nie nasyciłam się przyjemnością jej przerabiania.
mt_gallery: