Super Soxx Cashmere - Lang Yarns

W październiku 2023 r. przestąpiłam do wspólnego dziergania Japanese Dreams.

Moja para powstała z Dropsowego Fabela. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak u Danusi natknęłam się na Super Soxx Cashmere.

Moje tęczowe skarpetki to "odmiana" wzoru Japanese Dreams z Live Knitting Adventure (potocznie nazywaną eLKĄ). Na moje nieszczęście, wrzuciłam fotki skarpet na FB. I tak się zaczęło....

Do Wiktora (mojego syna) przyszedł kolega ze swoją dziewczyną. I tak powstały 2 wersje kolejnych skarpetek z Super Soxx Cashmere - tym razem w różach - jedna ze wzoru, druga - męska - ściągaczowa.

Oczywiście musiał się pojawić jeszcze aktor drugiego planu, no bo jak zdjęcia - bez niego? ;)

I to jeszcze nie koniec tej opowieści :) :)

mt_gallery:

Zaczęło się od cudownie miękkiego i kolorowego  Dipinto. Jeden samotny moteczek zakupiony na wyprzedaży u Stasi.

Leżał sobie, leżał aż tu nagle pewnego dnia mnie zaatakował. No ale cóż tu zrobić z jednego motwczka???

Sweter - nie, no to może rękawy do swetra? No i poszperałam w zapasach i znalazłam mu do towarzystwa czarną  Super Soxx Cashmere i Silk Mohair od LG.

Aby nie było nudno i żeby nawiązać do kolorowych rękawków dołożyłam na ściągaczach kolorowe cekinki Paillettes.

Namieszałam i jestem z tego mixu bardzo zadowolona. 

mt_gallery:

Druty 4,5 i piękne włóczki w odcieniach brązu.

Do zamówienia dziewczyny z e-dziewiarki dorzuciły błyszczącą nitkę i tak powstał przepis na kardigan.

Zużyłam 4,5 motka Cashmire soxx i 6 motków Alpaca superlight plus 4 szpulki błyszczącej nitki.

Kardigan sięga do połowy uda i grzeje jak piecyk :)

mt_gallery:

Kocyk powstał z niezwykle milutkiej i bardzo wydajnej włóczki (zużyłam 1 motek i troszkę z drugiego) Super Soxx Cashmere w przepięknie delikatnie cieniowanym kolorze 26 a ramki z dawno już nieobecnej w dziewiarce włóczki Cheval Blanc Harmonie również z dodatkiem kaszmiru na drutach 3,5

mt_gallery:

Sweterek nieco hipisowski w charakterze, przynajmniej tak mi się kojarzy, a jednocześnie bardzo wiosenny i kolorowy jak pisanka. Wykonałam go z 3 moteczków Super Soxx  cashmere color 4ply Langa. Wesolutkie zygzaki i dziurki na powitanie wiosny. W dotyku po wypraniu bardzo mięciutki i miły, jeszcze nie wiem jak będzie się nosił i czy nie będzie się mocno mechacił, bo dodatek kaszmiru daje leciutki meszek.

Dzióbałam go na drutach 2, 75, trochę to trwało, ale wolę bardziej gęstą dzianinę. Żeby uzyskać takie rozłożenie kolorów ciągnęłam nitkę czasem z wierzchu a czasem ze środka motka. Po zrobieniu karczka najpierw zrobiłam oba rękawy (każdy z osobnego motka) a z reszty motków po rękawach pozostałe zygzaki. Dzięki temu na rękawach powstało takie ombre od żółci do różu i pasy kolorów się nie mijają. 

No a efekt jak widać kolorowy.

mt_gallery:

Chustę zrobiłam z włóczki SUPER SOXX nr 27-zużyłam 2 motki, druty nr4 Skład włóczki powoduje, że chusta jest bardzo miła w dotyku i lekka.

Wymiary chusty po blokowaniu to 225 /100 cm. Włóczkę przerabia się bardzo dobrze (trochę farbuje ręce, ale oczywiście po umyciu wszystko znika)

Zdjęcia nie oddają kolorów. Polecam włóczkę nie tylko na skarpety.

mt_gallery:

Na sweterek zużyłam 18 dag włóczki Super Soxx Cashmere 26 (ogólnie miałam 3 motki, aby dopasować kolory na rękawach) i około 5 motków Silk Mohair 6028.
Sweter dziergany od góry, bardzo miły w dotyku.

mt_gallery:

Strona 1 z 2