Lista potrzebnych rzeczy do wydziergania prostych rękawiczek z jednym palcem.

  • włóczka Ranco Multy (75% wełna - 25% poliamid), dostępna w e-dziewiarce w pięknych zestawach kolorystycznych, miękka i delikatna i bardzo wydajna - 100 gr. To aż 344 m. Ja wybrałam kolor 305.
Ranco Multy
  • poza włóczką przydadzą się nam odpowiednie druty pończosznicze drewniane lub metalowe.
Sama używam 10 centymetrowych Knit pro skarpetkowych drewnianych i zdecydowanie je polecam. Druty te w przeciwieństwie do metalowych nie są śliskie i oczka nie zsuwają się nam, co może bardzo denerwować. Ja doradzam zakup drutów 10 cm z których sama korzystam i są dostępne w e-dziewiarce. Druty dłuższe dzierganie rękawiczek raczej utrudniają, przynajmniej mi. Te krótsze są bardzo fajne i świetnie się nimi dzierga tak małą robótkę. Jeśli nie macie takich krótkich to dłuższymi też Wam się uda choć może to być troszkę utrudnione.

W tym wypadku będziemy używać drutów 3 mm - dodatkowo przyda nam się też agrafka do nakładania oczek, która posłuży nam do przytrzymania oczek w trakcie wyrabiania kciuka

Wszystko co będzie nam potrzebne znajdziemy w e-dziewiarce.
Rękawiczki dziergamy na czterech drutach, a piąty służy nam do przerabiania oczek, choć zestaw KnitPro zawiera 6 drutów.

Wykonanie
Potrzebna jest nam znajomość wzorów : ściągaczowego (2 oczka prawe 2 oczka lewe na zmianę) i ściegu gładkiego prawego: podczas robienia w okrążeniach rękawiczek wszystkie rzędy są robione prawymi oczkami.


Zaczynamy od zrobienia prawej rękawiczki.
Nabieramy 48 oczek na 4 druty czyli po 12 oczek na jeden drut i od razu zaczynamy przerabiać w okrążeniach łącząc robótkę w jedną całość.

rękawiczki - mitenki rękawiczki - mitenki rękawiczki - mitenki
rękawiczki - mitenki rękawiczki - mitenki rękawiczki - mitenki
rękawiczki - mitenki   

Przerabiamy 10 cm ściegiem ściągaczowym. Jeśli chcecie mieć dłuższy ściągacz to można zrobić go dłuższym. Tyle na dzisiaj dalsza część wkrótce ….. mam nadzieję że szybciutko zrobimy te jesienne rękawiczki a potem jak będą chętni to nauczę Was robić mitenki z palcami i mitenki z kieszonką na paluszki jakie pokazywałam u siebie na blogu.


Tak więc zasiadamy i zaczynamy.

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
BarbaraGerlak
13 years ago
Bardzo się cieszę,że wpadliście na genialny pomysł z kursem.Moje córcie męczyły mnie o takie rękawiczki ,czekam tylko na druty.
Like Like
0
Zdzisława Jackowiak
13 years ago
Jestem zachwycona tym kursikiem. Waśnie marzylam o mitenkach, ale nie mialam odwagi sie zabrac i kombinowac jak je zrobic. Zostalo mi troche magic fine - nie wiem czy ta wloczka sie nada,ale bede na niej probowac. Pozdrawiam
Like Like