Jak zwykle zapraszamy do komentowania, zadawania pytań i proponowania tematów kolejnych odcinków e-dziewiarka TV.
{jcomments on}

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Ewa Handmade Art
6 years ago
Druty ,ADDI click lance-te krótkie, w brązowym etui posiadam już prawie 5-lat.I mogę szczerze polecić są rewelacyjne.
Pani Mariolko na filmiku powiedziała pani że,są przeznaczone do małych obwodów.A ja bym powiedziała że ich funkcjonalność polega na tym że nadają się do każdej robótki i dodatkowo do takiej z małym obwodem ,czego nie posiadają inne zestawy ze względu na dłuższą część drutową.
Owszem nie każdemu może przypaść do gustu długość samego drucika niecałe 10cm z żyłką,czego i ja się obawiałam ale okazało się że niepotrzebnie,bo robi mi się na nich bardzo dobrze wprost wspaniale,dziergam wszystko i każdy rodzaj włóczki,no jedwabiu nie dziergałam.Bardzo lubię metalowe druty i dlatego zdecydowałam się na ten właśnie komplet i nie żałuję.Jeśli chodzi o cieniutkie włóczki to ja nie mam problemu że haczą mi na łączeniu ,a zrobiłam wiele chust,szali na tych drucikach(1200-1000 metrów)w 100g włóczki.
Wspaniały komplecik.
Pozdrawiam Ewa
Like Like
0
admin
9 years ago
Dziękujemy Zuch dziewczyno za cenne uwagi. Jesteśmy zupełnymi amatorami, bez kontaktu z warsztatem filmowym. Z odcinka na odcinek uczymy się nowych rzeczy. Mam nadzieję, że już wkrótce dojdziemy do perfekcji. Od czegoś trzeba było zacząć.
Like Like
0
zuch dziewczyna
9 years ago
Bardzo lubię te filmiki, oglądam je z zaciekawieniem i uśmiechem od ucha do ucha (w końcu ktoś mówi do mnie o tym, co mnie interesuje ;)). Mam jedną prośbę do osoby filmującej: chodzi o tzw. pompowanie obrazu, czyli nadmierne operowanie zoomem. Ogólna zasada jest taka, że filmuje się na oddaleniu, a jeśli chodzi o zbliżenia to robi się je rzadko i wtedy, kiedy zbliżany szczegół znajduje się w umówionym miejscu (czyli jeśli chcemy zrobić ujęcie w przybliżeniu na zestaw drutów, to umawiamy się, że będą one leżały na kolanach osoby filmowanej do momentu, aż operator kamery znów ustawi kadr na oddalenie). Byłoby to z korzyścią dla oglądających, bo czasu na obejrzenie szczegółowego planu byłoby więcej :) proszę :)
Like Like
0
Mariolcia
9 years ago
Cytuję czynnikpsi:
Bardzo przydatne informacje, świetne filmiki o włóczkach i drutach. Mam pytanie o druty: czy któraś z firm produkuje druty metalowe do łączenia poniżej rozmiaru 2.5? Serdecznie pozdrawiam.


Witaj czynnikpsi, żadna ze znanych mi firm nie posiada drutów do łączenia poniżej 2,5. Najmniejszy jaki jest to 2,75 w firmie HiyaHiya. Pozdrawiam
Like Like
0
erinia
9 years ago
Mariolciu, dziękuję za odp. w sprawie Zitrona, jestem niepocieszona, to było wyjątkowo piękne zestawienie kolorów. Nie zdążyłam kupić. :-x
Like Like
0
czynnikpsi
9 years ago
Bardzo przydatne informacje, świetne filmiki o włóczkach i drutach. Mam pytanie o druty: czy któraś z firm produkuje druty metalowe do łączenia poniżej rozmiaru 2.5? Serdecznie pozdrawiam.
Like Like
0
Mariolcia
9 years ago
Magii66 zrobimy zdjęcia posiadanych próbek i umieścimy przy opisie kategorii. Dziękuję i pozdrawiam.
Like Like
0
Mariolcia
9 years ago
Dziękuję że wpisujecie swoje uwagi i spostrzeżenia na temat drutów. Ze znanych mi firm "druciarskich" żadna nie produkuje żyłek dłuższych niż 150 cm. Addi ma swojej ofercie druty na bardzo długich żyłkach: 200 cm, 250 cm, 300 cm - ale są to małe rozmiary (między 2 i 3) ponieważ przeznaczone są do dziergania obrusów, a te zazwyczaj dzierga się z kordonka bawełnianego, który nie należy do grubych materiałów.
Koc o obwodzie 9 m to piękne dziewiarskie wyzwanie, Ewapu ukłony w Twoją stronę, pozdrawiam.

Erinio - filigrana 66 już nie ma, na jego miejsce jest kolekcja nowych kolorów tej włóczki (nr kolorów 45, 65, 75, 85, 95).
Like Like
0
magii66
9 years ago
Witam!
Czy można dołączyć do opisu włóczek Lang, tych wielokolorowych zdjęcia próbek? Myślę, że to ułatwiłoby wybór zestawienia kolorystycznego.
Pozdrawiam! Gosia
Like Like
0
erinia
9 years ago
Z drutów Addi mam tylko jedną parę turbo - tych z grubszymi końcówkami i robi mi się na nich bardzo dobrze (z jednym wyjątkiem, o czym za chwilę). Ostatnio przetestowałam niemal wszystkie rodzaje drutów, jakie mam, na jednej bardzo wymagającej, jak się okazało, włóczce. Alpaca silk Dropsa stawiała zacięty opór wszystkim drutom metalowym, bambusowym i drewnianym. Dzierganie z niej było prawdziwą katorgą. Dopiero na teflonach, tak zwanych drutach porcelanowych, nabrała poślizgu. Z przetestowanych dotąd materiałów najbardziej przypadły mi do gustu druty z włókna węglowego z niklowanymi końcówkami - jak dla mnie mają same zalety (poza ceną). Ale te addiki z drewna oliwnego wyglądają na warte przetestowania. Czy będą tylko z żyłką, czy również proste lub skarpetkowe? A, jeszcze mam pytanie dot. włóczki Filigran Lace Zitrona, czy produkują jeszcze kolor 66, z którego Makunka zrobiła kiedyś chustę?
Like Like