W filmie zobaczysz, jak stworzyć elastyczny ściągacz używając techniki "włoskiego nabierania oczek".

Próbkę wykonuję z włóczki Merino 70 od Lang Yarns na drutach Addi z serii Unicorn.

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
d.kozlowska4@wp.pl
1 year ago
przepraszam nie zauważyłam odpowiedzi o nabieraniu na okrągło
Like Like
0
d.kozlowska4@wp.pl
1 year ago
czy ten sposób nabierania oczek można wykorzystać w robieniu na okrągło
Like Like
0
JoKo
1 year ago
Akurat w zeszłym tygodniu zaczęłam sweter wg wzoru z Langowego PUNTO-Loyonel i tam właśnie jest włoski początek na ściągaczu. Wygląda świetnie - warunek jest taki, że robótkę zaczynamy od dołu czyli od ściągacza. Ale teraz dla równowagi powinien się pojawić filmik o włoskim kończeniu robótki - też się przydaje przy niektórych wykończeniach.
Like Like
0
piskorzyna@interia.pl
1 year ago
Podoba mi się ten sposób nabierania oczek, prosto wytłumaczony ,będę próbować:)) dziękuję!
Like Like
0
Mariolcia
1 year ago
Pojawiły się pytania, czy ten sposób można użyć w dzierganiu na okrągło czapki? Oczywiście, że tak, można a nawet należy, bo kto by zszywał czapki? w dobie drutów na żyłce 40 cm. Potrzeby filmu rządzą się swoimi prawami, na drutach nie mogę mieć robótki, która ma dużo oczek, gdyż przerobienie każdego rzędu trwałoby zdecydowanie za długo. Dlatego próbka na 18 oczek. W dzierganiu na okrągło robimy dokładnie to samo - czyli tak przerabiamy oczka by wyszły nam prawe i lewe oczka, 1 prawe, 1 przełożone z nitką z przodu robótki, w rzędzie który byłby lewą stroną, jednak na okrągło nadal jest prawą, robimy to samo, czyli to co było przerobione oczko, przekładamy z nitką z tyłu robótki, a to co niżej był przełożone, przerabiamy jako oczko lewe.
Like Like like 1
0
Danusia
1 year ago
ten ściągacz wygląda bardzo porządnie , podoba mi się , dobrze też jest go zastosować do kocyków i pledów
Like Like
0
Hanna19
1 year ago
Mariolciu :)) idealnie "wstrzeliłaś" się z tym filmikiem :). Wczoraj odebrałam paczkę, miałam zamiar robić czapkę z włóczki Wind Wetter i zastanawiałam się jak ją zacząć. I oto podsunęłaś mi pomysł z tym włoskim nabieraniem oczek. Ten sposób znam, ale dawno go nie używałam i zupełnie o nim zapomniałam - dziękuję ślicznie za przypomnienie. Sprawdzę czy na tak grubej włóczce też się sprawdzi. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam ciepło :))
Like Like