Zaczynamy od łańcuszka składającego się z nieparzystej liczby oczek.

Potrzeba min. 7 oł na 1 gwiazdkę, 9 oł utworzą 2 gwiazdki, 11 oł - 3 gwiazdki, itd.... w naszym przykładzie mamy 13 oł na 4 gwiazdki.

Rz. 1 (na prawej stronie robótki): zaczynając od 2-giego oł od szydełka, wbić szydełko w każde z 5 nast. oł i przeciągnąć nitkę = 6 o. na szydełku, 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez 6 o. na szydełku, wykonać 1 oł dzięki któremu powstanie otwór ponad poprzednimi 6 o., * wbić szydełko w ten otwór i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w brzeg ostatniego z 6 o. i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w to samo oł, w które było nabierane ostatnie z 6 o. i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w każde z 2 nast. oł i przeciągnąć nitkę = 6 o. na szydełku, 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez 6 o. na szydełku, 1 oł *, powt. od *-*. Przer. 1 psł w ost. oł. 
Rz. 2 (na lewej stronie robótki): 2 oł, 2 psł w ‘otwór’ każdej gwiazdki, zakończyć rząd przerabiając 1 psł w ost. oczko. 
Rz 3: 3 oł, wbić szydełko w 2-gie oł od szydełka i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w 3-cie oł od szydełka i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w każde z 3 pierwszych o. w rzędzie = 6 o. na szydełku, 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez 6 o. na szydełku, 1 oł, * wbić szydełko w otwór i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w brzeg ostatniego z 6 o. i przeciągnąć nitkę, wbić szydełko w każde z 2 nast. o. i przeciągnąć nitkę = 6 o. na szydełku, 1 narzut, przeciągnąć nitkę przez 6 o. na szydełku, 1 oł *, powt. od *-*, zakończyć przerabiając 1 psł w ost. oł, obrócić.
Powt. rzędy 2 i 3.

Zaloguj się by komentować.