Aymara - Lang Yarns

Sweter z Aymary- niecałe 7 motków i 4 motki Mohair Royal Lana Gatto w rozmiarze L.

Druty 4,5

mt_gallery:

Mój kolejny sweterek z Aymary. Zrobiony wg projektu Niiny Laitinen „Shade”.

Wyszło 6 motków szarego, 1 zielonego i pół motka miodowego.

Zastosowałam się do sugestii projektantki, żeby żakard przerabiać na cieńszych drutach, niż resztę, chociaż nigdy wcześniej z takim sposobem się nie spotkałam. Wydawało mi się że to powinno być raczej odwrotnie, bo jednak przy żakardzie może się przydarzyć jakieś mocniejsze napięcie nitki.  Ale spróbowałam i jest ok. Karczek zrobiony został na drutach nr 4, reszta na drutach nr 4,5.

Bardzo lubię Aymarę, szkoda że wychodzi z produkcji. Sweterki są z niej lekkie i ciepłe. I bardzo podoba mi się kolorystyka.  Chociaż wg mnie ma jeden mankament. Dzianinę trzeba przechowywać ładnie ułożoną J, bo dodatek tencelu sprawia, że widać zagniecenia.  Ale zalet jest więcej, więc szkoda że tak szybko ostatnio włóczkę z półek wymiotło.

mt_gallery:

sweterek z Aymary w kolorze 21 (Lang Yarns) powstawał "na raty", gdyż pomimo wyboru mocno ażurowego wzoru i luźnego stylu dziergania, 5 (ostatnich) motków nie pozwoliło na uzyskanie odpowiednich rękawów.

Dzięki poradzie Pani Stasi udało się dokupić brakujący motek u Pani Patrycji w Krakowie: obu Paniom serdecznie dziękuję :)

Efekt końcowy powstał z 5,5 motka Aymary na drutach nr 5 według wzoru ażurowego z Sandry nr 3 z 2023.

Włóczka jest aksamitna w dotyku i ciepła, jednym słowem idealna.

Polecam

mt_gallery:

Sweterek, do dziś czekał na foteczki.

Wszelkie szarości użyte do tego udziergu to: Aymara i Baby Alpaca od Langa - ciemna szarość przerobiona z miętowym Mohair Superkid/silk od Langa.

A ten seledynek, to wełenka z zapasów.

Użyte druciki - 4 mm.

 mt_gallery:

Przedstawiam sweterek wg projektu Kristin Drysdale o nazwie „Linnea Pullover”.  Projekt od pierwszego wejrzenia zachwycił mnie misternym wzorem i kolorem – chciałam od razu mieć taki sam.

Wybór padł na włóczkę Aymara – ze względu na kolor, który wydał mi się najbardziej zbliżony do oryginału. Nie znałam wcześniej tej włóczki. Po przerobieniu uważam, że jest bardzo miła, zarówno w dzierganiu, jak i w noszeniu.  Zużyłam niecałe 7 motków w kolorze 74 i 1 niecały motek w kolorze 94, druty 4,5.

Nie ma, jak to wydziergać sobie marzenia!

mt_gallery:

Komin powstał do kompletu ze swetrem .

Chciałam odwrócić kolory ale trudno mi było ( zwłaszcza przez monitor ) znaleźć dokładnie ten sam odcień beżu grubszej włóczki to jest szaro - granatowy .

Wydziergany z Aymary Lang Yarns ( szara ) i Nord Dropsa ( granat ) na drutach 4,5mm . Nie wiem czy był to dobry wybór bo ...wpadłam .

Aymara mnie absolutnie zauroczyła . Cudownie miękka ,wogóle mnie nie gryzie - a to rzadkość jeśli chodzi o alpaki w moim przypadku . Sama biegnie po drutach .

Udzierg świeży wiec jeszcze test użytkowania przed nią ale „Langi” zawsze go przechodzą wiec zakupy kolejne pewne Sweter i komin to wzory Ankestrick

https://www.ravelry.com/patterns/library/sydvester-cowl

https://www.ravelry.com/patterns/library/sydvester

mt_gallery: