Mohair Lux Lame - Lang Yarns

Chusta powstała z włóczki Moher Lux Lame - 4 motki, druty 5.

Pierwotnie z tej nitki zrobiłam inną chustę, ale efekt nie był dla mnie do końca zadowalający więc sprułam (w trakcie powstawania pierwotnej wersji też prułam kilka razy). Tego prucia zupełnie po nitce nie widać, a samo prucie było naprawdę łatwe i przyjemne czego się po nitce z włoskiem nie spodziewałam.

Chusta jest tak delikatna i mięciutka jak chmurka :)

mt_gallery:

Śliwkowy z Mohair Luxe Lame.

Sweterek wykonałam z przecudnego moherku Luxe Lame 090 od Lang Yarns dzięki Pani Magdzie, która wykopała go chyba spod ziemi :-))
Jest wydziergany od góry na drutach KP nr 4,5 z trzech moteczków i dosłownie 2-3 gramów czwartego.
Przecudnie się mieni w słońcu, jest delikatny, mięciutki i nie podgryza. Polecam :-) 
mt_gallery:

Sweterek powstał jako test dla Hinterm Stein ( Little Oysters). Uznałam, że ten projekt koniecznie musi być w kolorze szmaragdu, koniecznie musi delikatnie połyskiwać i koniecznie musi być z mięciutkiego moherku Lang Yarns. Połączyłam 4 motki Mohair Luxe Lame kolor nr 18 z Lace Malabrigo w takim samym odcieniu i na drutach KP nr 6.0 z drewna brzozowego powstało to cudo.

Cudo dlatego, że po pierwsze - nie gryzie, po drugie - jest mięciutkie, po trzecie - pięknie się układa, więc polecam.

Wzór też jest rozpisany idealnie, a osoby, które dziergają z gotowych projektów to wiedzą jakie to jest ważne.

Co mogę powiedzieć o samej włóczce? Po za tym, że zostawia wszędzie włoski, ale to w końcu moher, to według mnie jest idealna. Polecam :-)

mt_gallery:

Szal "bałtycka bryza" dziergany na urlopie na plaży nad Bałtykiem właśnie, wykonany z 4 motków włóczki na drutach nr 5,0.

mt_gallery: