Alpaca - Drops Garnstudio

No skoro ciągle miałam ten czarny Silk Mohair Lana Gatto – hahaha! – to poszperałam w pozostałych pudełkach i wyciągnęłam różne większe i mniejsze kolorowe motki ;)

Sweterek robiony od dołu w częściach – podwójna nitka: Silk Mohair (6037 – Lana Gatto) i wełenki firmy Drops: Alpaca (7240, 3770, 4434, 3900, 2925, 4400, 7815, 5575, 9023, 6309), Nord (17), Flora (11).

Całość przerabiana na drutach 4,5 i 5, szydełkami nr 3 i 2,5.

Szal wydziergany nieco wcześniej moim ulubionym tweedowym wzorem oraz, na przejściach kolorystycznych, podnoszonymi oczkami – z włóczki Carina (75, 64, 80, 88, 93 – Lang Yarns) na drutach nr 5.

Kombinacje własne

mt_gallery:

Jakiś czas temu zrobiłam dzianinę, która mnie rozczarowała. Efekt końcowy mi się nie spodobał tak bardzo,że dopadła mnie swetrofobia a nawet drutofobia. Schowałam motki, gazetki i druty na dość długi czas. Zdarza się.

W końcu złapałam za druty i zrealizowałam pierwszy z brzegu pomysł jaki przeleciał przez głowę.

Padło na szal po skosie z odrobną mozaiki- taki projekt na przełamanie. Oczka przekładane bez przerabiania mają magiczną moc- zawsze powodują uśmiech i chęć na więcej. Taka moja "pocieszajka".

Szal zrobiony z włóczek Alpaka Drops nr 3800, BabyAlpaca Silk Drops,Kid Seta Grignasco kolor 721, Donega /65/l i Mille Colori Socks&Lace/54/ Lang Yarns oraz Kid-Silk/33/ Drops

Odczarowując druty udał mi się pozbyć również resztek.

mt_gallery:

To trzecia dzianina z cyklu " pozbywam się alpaki".

Tym razem Alpaka Drops w kolorach 6736,3770,300 połączona z Peppin merino e- dziewiarki nr 68 i Merino superwash/ braz/ Campolmi.

Jawol Magic Degrade Lang Yarns przerabiane razem z Babyalpaka Campolmi nr 78.

Druty 4mm.

I tym sposobem znacznie i to bardzo uszczupliłam zapasy.

mt_gallery:

To druga dzianina z dropsowej alpaki, bo jak pisałam- dopadło mnie szaleństwo.

Impulsem do wydziergania chusty była zakupiona książeczka Sylvie Rasch "Mosaik Socken". Mozaikowe wzory zawsze wzbudzają mój zachwyt i chęć natychmiastowego dziergania.

Kilka schematów wywołało szybsze bicie serca, więc musiałam je przerobić.

Tym razem Alpaca Drops w kolorach 6736,4434,388. Dziergana najpierw razem z Lace Drops kolor nr 5565 do wyczerpania nitki. Następnie użyłam podwójnej nitki Merino Superwash firmy Campolmi. Jasna włóczka od Lana Gatto

Druty 4mm.

Chusta została podarowana.

mt_gallery:

Ogarnęło mnie szaleństwo alpakowo-mozaikowe, ale opowieść muszę zacząć od początku.

Wiele lat temu nakupiłam alpaki dropsowej w promocji. Podobno nie gryzie, nie filcuje się i jest ciepła. W moim wypadku potwierdza się tylko opinia o ciepłocie. Alpaka Drops mnie gryzie i to bardzo!

Pierwszy sweter jaki zrobiłam z udziałem dropsowej alpaki gryzł tak niemiłosiernie, że jeszcze do dzisiaj mnie wszystko swędzi na wspomnienie. Nie męczyłam się z nim zbyt długo, bo chociaż nie chciałam to udało mi się go sfilcować...Nie wiem, jak tego dokonałam, ale udało mi się.

Fakt gryzienia ostudził skutecznie mój zapał do posiadania dzianin z owej wełny.

I tak zostałam z wielkim zapasem motków, w większości wrzosowo- fioletowymi które od czasu do czasu przerabiałam na chusty, bo jako okryciem na kurtkę dają się nosić.

Wiosną tego roku poszukując zagubionego motka trafiłam na niekochane moteczki i prawie w tym samym czasie na rav zobaczyłam wykonanie wzoru szala, który był w trakcie testów.

Inspirując się owym szalem zrobiłam własną wersję. Wzór mozaiki z książki.

Druty nr 3,75/4mm.

Alpaka przerabiana razem z Lace Drops.

Nr koloru alpaki -6834,6736,4434,3800 i Lace nr 5565. Jasna to włóczka Lana Gatto.

Ponieważ tym razem "zaiskrzyło" między mną a alpaką to ciąg dalszy nastąpi...

mt_gallery:

Włóczka miała początkowo inne przeznaczenie, plan pracy i projekty w kolejce wciąż ulegały zmianie. W końcu zapadła ostateczna decyzja: "Navelli".

Długo zmagałam się z wyborem koloru dominującej włóczki. Miałam do dyspozycji następujące kolory: biały, granatowy, czerwony w końcu po wielu dyskusjach i próbach - ustaliłam zwycięską kombinację koloru.

To luźny, lekki, kwadratowy sweter. Zrobiłam go drutami na okrągło, techniką od dołu do góry. Sweter robiony bezszwowo w okrążeniach prawie w całości, gdyż rozdziela się dopiero pod pachami.

Z przyjemnością przerabiałam oczka, mimo, że nie obyło się bez wielokrotnego prucia.

Po drodze do sukcesu było wiele porażek, jednak ostatecznie warto było... - jestem bardzo zadowolona z efektu!

mt_gallery:

Sweterek w rozmiarze M, dziergany od góry, z połączonych dwóch szlachetnych włóczek:

- Alpaca Mix DROPSA - kolor2020 (zużyłam 5 motków),

- Alpaca Silk DROPSA - kolor 19 (zużyłam 5 motków).

Dziergałam na drutach 3,5, ściągacze na drutach 3,0.

Warkocz to moja radosna twórczość. W strukturze warkocza pojawiły się małe, ażurowe warkoczyki. Wykorzystałam je również na bokach swetra i w rękawach.

Na początku nie byłam przekonana do takiego kolorystycznego połączenia włóczek, ale w całości ten beżowo-rudy melanż całkiem dobrze się prezentuje. Sweter jest leciutki, miły i bardzo ciepły.

mt_gallery: