len

W maju chcielibyśmy przedstawić naszą gamę włóczek lnianych. Mimo że lniana włóczka często kojarzy się z twardą i sztywną, może być też inna. Różne metody konstrukcji włóczki i mieszania z innymi włóknami pozwalają na uzyskanie lnianych włóczek o elastyczności wełny lub miękkości bawełny, zachowując niepowtarzalny, rustykalny wygląd lnu. I na koniec, lniana włóczka naprawdę rozkwita po latach użytkowania i praniu, kiedy inne włókna przeszły swoje apogeum.

LINO to włóczka złożona w 100% z lnu, ale dzięki konstrukcji łańcuszkowej włóczka ta oferuje elastyczność i objętość, co zapewnia przyjemne doświadczenie podczas dziergania i doskonałą definicję ściegów.

100% len

110 m / 50 g

kolory lnu

Zalecamy używanie drutów o rozmiarze 4,5 mm - 5 mm w celu uzyskania próbki 19 oczek na 30 rzędów.

LEN

Prawdziwy len to starożytna roślina uprawna, hodowana w wilgotnych, umiarkowanych klimatach. Włókna lniane pochodzą z łodyg lnu i należą do grupy włókien łodygowych, podobnie jak konopie, juta i ramie. Len uważany jest za bardzo ekologiczne włókno, ponieważ wymaga niewielkiej lub żadnej ilości pestycydów lub nawozów, a także znacznie mniej zużycia wody niż np. bawełna.3

WZÓR DO DZIERGNIĘCIA DLA CIEBIE

Pobierz wzór do dziergania na lekką marynarkę w LINO ze strony internetowej langyarns.com, za darmo do 5 maja 2023 roku. Wystarczy użyć kodu: NL2314 przy płatności.

4

Zaloguj się by komentować.