Opublikowane 13 czerwca 2023 | Przez: KnitPro

Od Naszych Rąk Do Waszych

our storyWitamy w Symfonie Yarns. Z naszego pięknego studia w Delhi, w Indiach, z radością przekuwamy energię naszej niezwykłej kultury na nową linię ręcznie barwionych włóczek. Kolor to nasza radość, a dla naszej nowej kolekcji zainspirowaliśmy się naszym krajobrazem i codziennym życiem, od marmurowych meczetów i różowych pałaców po przyprawy, a także roślinność i tkaniny, które nas otaczają.

W Symfonie Hand-Dyed Yarns tworzymy wysokiej jakości, przystępne cenowo, ręcznie barwione włóczki w szerokiej gamie pięknych kolorów.

Symfonie to oddział KnitPro International, rodzinnego producenta narzędzi i akcesoriów dziewiarskich z siedzibą w Jaipurze i Delhi (Noida) w Indiach. Knitpro został założony w 2006 roku przez zespół początkowy składający się z 7 osób. Obecnie z dumą zatrudniamy ponad 1500 osób, głównie kobiet. Jesteśmy firmą otwartą na wszystkich pracowników, wspierającą prawa wszystkich naszych pracowników i przyczyniającą się do edukacji ich rodzin. Każdy pracownik Knitpro otrzymuje uczciwe wynagrodzenie, ubezpieczenie medyczne, wsparcie transportu i codzienne posiłki oraz szkolenia zawodowe. Pracujemy na dwóch ekologicznych terenach prowadzonych zgodnie z najnowocześniejszymi praktykami ekologicznymi, w tym z systemami 100% czystej wody, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Nowa kolekcja włóczek.

Co najbardziej ekscytujące w dzierganiu na drutach lub szydełkowaniu?

To możliwość zanurzenia się w świat wykwintnych włóczek! Dlatego KnitPro wyrusza w nową przygodę, wprowadzając nasze pierwsze włóczkowe przedsięwzięcie - Symfonie Yarns. Zanotujcie sobie w kalendarzu, ponieważ pierwsze partie dotrą do lokalnych sklepów w waszej okolicy w lipcu. Tymczasem pozwólcie, że opowiemy wam wszystko o naszych najnowszych "dzieciach".

Viva, Terra, Flora i Luna - tak nazywają się te cztery nowe włóczki. To cztery linie ręcznie barwionej wełny Merino ozdobione ujmującymi półjednolitymi odcieniami i hipnotyzującymi cieniami. Te włóczki w standardzie Oekotex 100 łączą w sobie elegancję i artystyczną kreatywność, stworzone, by rozbudzić waszą twórczą wyobraźnię.

Symfonie Viva wykonana jest z 100% superwash Merino, co gwarantuje niezrównaną jakość. Dostępna w 51 półjednolitych odcieniach i 10 ręcznie malowanych kombinacjach cieni, oferuje zapierającą dech w piersiach gamę opcji i nadaje się do drutów o rozmiarach od 3,25 mm do 4,5 mm oraz do haczyków do szydełkowania.

viva

Symfonie Terra, mieszanka wełny Merino i nylonu, została specjalnie stworzona dla entuzjastów robienia skarpetek, łącząc wytrzymałość z pięknem. Najlepiej sprawdza się z drutami i szydełkiem o rozmiarach od 2,25 do 3,25 mm.

terra

Odkrywanie Symfonii Yarns: Symfonia Sztuki i Ujmujących Kolorów

Dla tych, którzy doceniają sztukę naturalnego barwienia, mamy Symfonie Florę. Ta wełna superwash Merino oferuje ponadczasową paletę sześciu organicznych odcieni. Doskonale sprawdza się z drutami i szydełkiem w rozmiarach od 3,25 mm do 4,5 mm.

 

Na koniec, Symfonie Luna lśni w wyjątkowej mieszance wełny i jedwabiu. Z szesnastoma promiennymi półjednolitymi odcieniami, ta włóczka doskonale nadaje się do tworzenia zwiewnych szalików, sukienek, bluzek lub swetrów. Użyj drutów o rozmiarach od 3,5 do 4 mm lub szydełek w  rozmiarach 2,5 - 3 mm.

luna

Dlaczego ręcznie barwiona włóczka różni się od maszynowo barwionej wełny?

W naszej linii Symfonie Yarns, kolory rozkwitają niczym ogród z subkontynentu indyjskiego. W tych włóczkach tkwią szepty naturalnych, organicznych materiałów, takich jak lazuryt, pąki mniszka lekarskiego czy kora cynamonowca.

Nasi wykwalifikowani artyści zanurzyli się w sztuce alchemii kolorów przez miesiące i rygorystycznie testowali każdy odcień, zanim otrzymaliśmy ostateczne rezultaty. Starannie przygotowują każdą kąpiel barwiącą i delikatnie zanurzają wełnę, delikatnie mieszając i poruszając, aby barwnik pokrył każde włókno w symfonię harmonijnych odcieni. Ten delikatny proces barwienia w kotle wymaga czasu i wysiłku, ale rezultat jest niezrównany.

Ręcznie barwiona włóczka nadaje każdemu wykonanemu z niej elementowi ujmujący efekt i dodatkową głębię. Każda nitka ukazuje się w żywych półjednolitych odcieniach i hipnotyzujących cieniach, odkrywając sekretne składniki barwników i dotyk prawdziwego oddania artystów. To poświęcenie procesowi sprawia, że ręcznie barwiona wełna wyróżnia się w porównaniu do maszynowo barwionych włóczek.

Podczas gdy maszynowe barwienie służy masowej produkcji i ogólnemu, jednolitemu rezultatowi, osiąganemu głównie za pomocą chemicznie wytwarzanych kolorów, ręczne barwienie niesie obietnicę prawdziwej personalizacji. Wynikiem jest bogata paleta odcieni, gdzie każdy włóczka skrywa subtelną tajemnicę tonalną i pozwala na wariacje, które nigdy się nie nudzą.

Półjednolite odcienie kontra ręcznie malowane kombinacje

Półjednolite odcienie Symfonie Yarns wzbogaca Wasze projekty. Kompozycja barwników jest starannie dobrana, aby stworzyć zróżnicowane poziomy intensywności w ramach jednej rodziny kolorów. Te odcienie są osiągane za pomocą technik ręcznego malowania, namaczania i wspomnianej wcześniej techniki barwienia w kotle. Jako osoba dziergająca lub szydełkująca, możesz mieszać półjednolite odcienie z innymi włóczkami i tworzyć naprawdę unikalne wzory i tekstury.

Bogate cieniowane odcienie włóczek Symfonie KnitPro są tworzone poprzez ręczne farbowanie wełny. Tutaj wszystko opiera się na personalizacji i kreatywności. Nasi artyści używają pędzli, gąbek i swojej artystycznej kreatywności, aby ręcznie nakładać barwnik. Efektem są unikalne wzory, gradienty i hipnotyzujące wzory, na które nie można się napatrzeć.

mix

Zaloguj się by komentować.